środa, 14 sierpnia 2013

double slider card tutorial..czyli kursik podwójnie wysuwanej kartki :)

Aneczka mnie namówiła.Ba!-Ona mnie zmusiła do zrobienia tego kursiku. Kartka w wersji finalnej wygląda tak
A po rozwinięciu wygląda tak :
Oto czego użyłam do zrobienia tej kartki(wymiary podane są w centymetrach) (A) oraz (C) to papiery z serii Noc Czerwcowa z wycinanka.net (D) i (E) to papier "Malina" z UHK Gallery.(B) to czarny karton 250g/m² Kluczowym materiałem-"mechanizmem" naszej kartki będzie (F) wycięty pasek siatki foliowej.(G) tasiemka do wysuwania naszej kartki oraz do ozdoby.
Po pierwsze: Nasz kartonik (A)zaginamy w trzech miejscach. Pierwsza część ma 9,5cm druga i trzecia po 10cm a czwarta 1cm. Odwarcamy papier część 9,5-centymetrową owijamy folią i sklejamy ją taśmą dwustronnie klejącą tak aby folia pozostała ruchoma.
Po drugie: Przygotowujemy karneciki które będą się wysuwały z naszej kartki.Ja przycięłam narożniki dziurkaczem, ale nie jest to konieczne. Przyklejamy karneciki (C) do kartoników (B) i ozdabiamy według uznania.
Po trzecie: Jeden karnet przyklejamy do folii umieszczając taśmę dwustronnie klejącą jak najbliżej "dolnego"brzegu.Następnie odwracamy stronę.
Po czwarte: Drugi karnet odwracamy "do góry nogami" i frontem do folii.Pasek taśmy dwustronnie klejącej umieszczamy jak najbliżej górnego brzegu i przyklejamy tam nasz karnet. Następnie przyklejamy taśmę do 1centymetrowej części kartonika (A) i ostrożnie przyklejamy go-odchylając karnet tak aby pasek znalazł się pod nim i zaciskamy :)
Po piąte:Kartkę ozdabiamy według uznania,ja przykleiłam kartoniki (E) i (D) dodałam kilka perełek i tasiemkę.w jednym karnecie zrobiłam dziurkę i przeciągnęłam tasiemkę aby ułatwić wysuwanie karnetów..
Et voila!
Przyda się wam taki kursik? Mam nadzieję, że jest czytelny.Służę pomocą i wyjaśnieniami:) Byłabym wdzięczna za komentarze. Pozdrawiam Marta

8 komentarzy:

Aneczka pisze...

Super, super i dzięki za kursik! Prawie rozgryzłam. Ale wiadomo, że prawie robi wielką różnicę :) Może za trzecim razem by mi wyszło :) Teraz wyjdzie za pierwszym.
Buziaki, Martuś!

MoonSun pisze...

Bardzo się cieszę Aniu.Jestem ciekawa efektów:)Buziaki

Anonimowy pisze...

Cudne, cudne, cudne. Niby proste a czarodziejskie. Dziękuję, będę robić.
Pozdrawiam i czekam na dalsze czary.

MoonSun pisze...

Bardzo dziękuję za miłe słowo:)

Anonimowy pisze...

Widziałam naocznie w kreatywnie:) piękne:) na pewno spróbuję

MoonSun pisze...

Polecam!! To bardzo proste, a przy okazji bardzo efektowne:)Gdyby w kursiku coś było nieczytelne, to służę pomocą:)Pozdrawiam

Dekolandia pisze...

Świetny kursik. Na pewno go wykorzystam!

MoonSun pisze...

:) Zachęcam do podzielenia się efektami:)Pozdrawiam

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...